Tisk knih s měkkou vazbou

Tiskneme už 30 let. Ověřte si naši odbornost osobně.

Pošlete nám nezávaznou poptávku:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>

Formát knihy

Formát knihy by měl odpovídat tiskovým datům. Pokud tedy píšete knihu ve Wordu ve výchozím nastavení a nepřejete si od nás sazbu a grafické práce, zvolte formát knihy A4.

Počet kusů

Tisk o pár kusech – Proč je to tak drahé, ale nemusí být. Chystáte se tisknout knihu v malém množství? Připravili jsme pro Vás návod, jak významně snížit cenu za tisk jedné knihy.

Počet kusů je libovolný. S měkkou vazbou V2 nejste ani omezeni vysokými náklady za náročný rozjezd linky. Proto pro vás bude výhodné tisknout i v malém nákladu.

Barevnost knižního bloku

Pokud máte jen některé strany barevné, napište jejich čísla do poznámky. Pokud barevné strany do knihy teprve připravujete, napište nám jejich počet – rozvrhneme vám je na jednotlivé strany tak, aby vám to šetřilo peníze na výrobu knihy.
Jistě také není problém mít knihu jednostranně potištěnou – toho využijete zejména u diářů, rodinných kronik a všude tam, kde může prázdná strana sloužit jako prostor pro poznámky. V takovém případě zadejte možnost Nechám si poradit a do poznámky uveďte, že si přejete jednostranný barevný nebo jednostranný černý tisk.

Druh papíru knižního bloku​

Pro fotky rozhodně doporučujeme křídový papír, na něm barevnost fotek vždy vynikne nejlépe. Pro texty pak ofsetový papír. U křídového papíru je ideální 135 g/m2, u ofsetu 80 g/m2. Knihu je také možno nakombinovat z více druhů papírů – uveďte do poznámky.

Tisk knihy s měkkou vazbou (V2)

Tisk knih s měkkou lepenou vazbou a měkkou papírovou obálkou (V2 – paperback ) je oblíbenou a zároveň nejlevnější variantou tisku knih. Kromě ceny je nespornou výhodou nižší váha knihy, a to ocení jak pravidelní čtenáři v MHD, tak i žáci škol a studenti se skripty. O lepené vazbě V2 a jejích technických specifikacích jsme se podrobně rozepsali na našem blogu

Knihy také zhotovujeme s šitou vazbou do měkkých desek (V4), nebo s pevnými deskami a vazbou šitou nití (V8), ty jsou vhodné pro náročnější obrazové publikace a beletrii s předpokládanou dlouhou dobou životnosti. Tisk knih s pevnou šitou vazbou můžete poptávat zde.

To, že jste se rozhodli pro lepenou vazbu vůbec neznamená, že jste se rozhodli pro nižší kvalitu. Za vysokou kvalitu zhotovení vám ručíme.

V případě, že si s vyplněním některého pole v poptávkovém formuláři nejste jistí, zatrhněte možnost „nechám si poradit“. My vám při následující komunikaci pomůžeme s výběrem nejvíce vhodné varianty a zároveň pro vás připravíme více cenových kalkulací.