Tisk a výroba knih

Tiskneme už 30 let. Ověřte si naši odbornost osobně.

Pošlete nám nezávaznou poptávku:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>

Formát knihy

Formát knihy by měl odpovídat tiskovým datům. Pokud tedy píšete knihu ve Wordu ve výchozím nastavení a nepřejete si od nás sazbu a grafické práce, zvolte formát knihy A4.

Počet kusů

Tisk o pár kusech – Proč je to tak drahé, ale nemusí být. Chystáte se tisknout knihu v malém množství? Připravili jsme pro Vás návod, jak významně snížit cenu za tisk jedné knihy.

Počet kusů je libovolný. Vazby jsou ale náročné na rozjezd strojů, jednotková cena u malých nákladů je tak poměrně vysoká. Řešením je volba měkké vazby V2, u ní jsou rozjezdové náklady nejnižší.

Barevnost obálky

U vazeb V2 a V4 je možný i potisk vnitřní strany, i když je to méně časté. U vazby V8 potisknout vnitřní stranu nelze, potištěný arch obálky se lepí na desky. U knih určených k následnému prodeji doporučujeme černobílý tisk jen u graficky dobře zvládnutých obálek. I s tím vám můžeme pomoci.

Barevnost knižního bloku

Pokud máte jen některé strany barevné, napište jejich čísla do poznámky. Pokud barevné strany do knihy teprve připravujete, napište nám jejich počet – rozvrhneme vám je na jednotlivé strany tak, aby vám to šetřilo peníze na výrobu knihy.

Druh papíru knižního bloku

Pro fotky doporučujeme určitě křídový papír, na něm barevnost fotek vždy vyjde nejlépe. Pro texty pak ofsetový nebo klasický knižní papír. Knihu je také možno nakombinovat s více papírů – uveďte do poznámky.

Přebal

Používá se zejména pro V8. Pokud byste chtěli něco nápaditého – nechte si potisknout i vnitřní stranu, nejlépe nějakými interaktivními informacemi. Případně uvést do poznámky.

Potisk předsádky

Tedy vnitřní strany obálky, se používá zřídka, určitě bychom ho ale doporučili u dětských knížek. Jde jen u vazby V8, ostatní druhy vazeb nemají předsádku, u nich se tedy jedná o vnitřní stranu obálky.“

Stužka

Stužka pro vazbu V8 vám zdraží náklady cca o 1 Kč za kus. Udělejte čtenářům radost a stužku do každé vaší knížky přidejte.

Tisk a výroba knih

Vybírat můžete mezi pevnými, nebo měkkými deskami. Knihy zhotovujeme s šitou vazbou do měkkých desek (V4), vhodnou pro méně náročné publikace jako jsou různé monografie či skripta. Knihy tištěné na křídovém papíru s pevnými deskami a vazbou šitou nití (V8) jsou vhodné pro náročné obrazové publikace i beletrii s předpokládanou dlouhou dobou životnosti. Nejlevnější a velice populární variantou je lepená vazba V2 (paperback).

Ať je vazba šitá nebo lepená, vždy zaručujeme vysokou kvalitu zhotovení a spokojenost zákazníka.

Příklad ceny: Kniha A4. Černobílý vnitřek na ofsetový papír 80 g/m² + obálka na pevných deskách. 200 stran + obálka. Vazba šitá V8. Náklad 500 ks. Cena: 121 Kč bez DPH za kus.

V případě, že si s vyplněním některého pole v poptávkovém formuláři nejste jistí, zatrhněte možnost „nechám si poradit„. My vám při následující komunikaci pomůžeme s výběrem nejvíce vhodné varianty a zároveň pro vás připravíme více cenových kalkulací. S vyplněním formuláře vám také mohou pomoci následující odstavce: