Facebook
Twitter
LinkedIn

Tisk jedné knihy – Kolik to stojí? Jak snížit vysokou cenu?

Zkoušeli jste si u nás nebo u jiné tiskárny poptat tisk jedné (dvou, třech) knih a cena vás nepříjemně překvapila? Řekněme si, proč je cena taková a hlavně, co se dá udělat pro její snížení.

  • Tisk knihy od jednoho kusu
  • Formát knihy
  • Spadávka
  • Typ papíru
  • Počet stran
  • Vazba knihy

Tisk knih od jednoho kusu

Cena tisku takto malého počtu knih se na rovinu vyšplhá i na 2000 Kč za kus! Ouu. Proto taky drtivá většina tiskáren tisk knihy od jednoho kusu vůbec nenabízí. Zájem o výrobu knihy často opadne a nevyplatí se jim to. Na rovinu, nám také ne. Jenže my si v Reprotisku vážíme každého zákazníka a jednou ze zásad naší tiskárny je nediskriminovat malé poptávky před těmi velkými. Proto také vznikl tento článek.

Pokud vás odhadovaná cena neodradila, můžete si klidně rovnou kliknout na tisk knih s pevnou vazbou nebo výhodnější tisk knih s měkkou vazbou, ale než to uděláte, tak vám doporučujeme, přečíst si článek až do konce. Některé typy se vám budou jednoduše stále hodit. Pojďme na to.

Příprava knihy do tisku

Příprava knihy do tisku je složitější než u brožury nebo katalogu. Zde doporučujeme pracovat už na začátku s cílovým formátem knihy. Pokud si přejete knihu formátu A5, nechystejte knihu jako A4, zbytečně pak platíte za převod dat do jiného formátu.

Vyvarujte se obrázkům nebo textům až do kraje, případně pozadí stránek. Museli byste chystat i takzvanou spadávku, což je trochu složitější, i když ne nezvládnutelné. Návod na přípravu spadávky nabízíme zde. Pokud si ji sami nenachystáte, musíme to udělat my.

Výběr technických parametrů

Nejvýhodnější formát je A5, případně A4. Formáty z „B“ řady nejsou pro malonákladový tisk vůbec vhodné. Pokud byste chtěli blíže vysvětlit proč a pomoci s výběrem formátu, neváhejte nás kontaktovat.

Papír si vyberte podle libosti. U takto malého nákladu typ papíru žádný rozdíl v ceně neudělá. Až na výjimku v podobě grafických papírů, které jsou dražší.

Pokud máte menší počet stran, řekněme do 70, je ideální zvolit si šitou vazbu, skobičky. Víme, není to kniha, jakou byste si představovali, ale dostaneme se díky tomu třeba na 100, 200 Kč za kus a to už za to stojí, nemyslíte? Stejné platí i pro kroužkovou vazbu. Vazba V2 je střední volba a vazby V4 a V8 jsou vždy ty nejdražší.

Jak bychom to udělali my

Kdybychom si chtěli sami vydat knihu o jednom nebo pár kusech, volili bychom tuto kombinaci:

Na obálku bychom zvolili grafický papír v kombinaci s kroužkovou vazbou. Grafický papír je ten nejdražší možný, ale udělá parádu a není ho moc. Vnitřky knih už pak samozřejmě musí být s normálního papíru (ofset nebo křída), na ty už grafický papír používat nebudeme, abychom drželi cenu při zemi.

Proč tisknout s námi?

Nediskriminujeme malé poptávky. Poskytneme Vám plnohodnotné poradenství, ať už tisknete 1 nebo 5 000 kusů knihy. Jsme Vašim prostředníkem s největšími dodavateli papíru na trhu a při větším odběru Vám dokážeme zajistit pěknou cenu. Při malém odběru pak spolupracujeme s velkoobchody zaměřenými na malonákladový odběr. Přečtěte si také reference od našich zákazníků.

Máte zájem o naše služby, napište nám.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>
Odebírejte blog
Doporučujeme