Tisk knih s pevnou vazbou

Tiskneme už 30 let. Ověřte si naši odbornost osobně.

Pošlete nám nezávaznou poptávku:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>

Formát knihy

Formát knihy by měl odpovídat tiskovým datům. Pokud tedy píšete knihu ve Wordu ve výchozím nastavení a nepřejete si od nás sazbu a grafické práce, zvolte formát knihy A4.

Počet kusů

Tisk o pár kusech – Proč je to tak drahé, ale nemusí být. Chystáte se tisknout knihu v malém množství? Připravili jsme pro Vás návod, jak významně snížit cenu za tisk jedné knihy.

Počet kusů je libovolný. Pevné vazby jsou ale náročné na rozjezd strojů, jednotková cena u malých nákladů je tak poměrně vysoká. Řešením je volba vazby měkké, u ní jsou rozjezdové náklady mnohem nižší. V případě, že máte spíše zájem o měkkou vazbu V2, vyplňte poptávku zde.

Barevnost obálky​

U vazby V4 také nabízíme možnost potisku vnitřní strany, i když je to méně časté. U vazby V8 potisknout vnitřní stranu nelze, potištěný arch obálky se lepí na desky. U knih určených k následnému prodeji doporučujeme černobílý tisk jen u graficky dobře zvládnutých obálek. I s tím vám můžeme pomoci.

Barevnost knižního bloku

Pokud máte jen některé strany barevné, napište jejich čísla do poznámky. Pokud barevné strany do knihy teprve připravujete, napište nám jejich počet – rozvrhneme vám je na jednotlivé strany tak, aby vám to šetřilo peníze na výrobu knihy.

Druh papíru knižního bloku​

Pro fotky doporučujeme určitě křídový papír, na něm barevnost fotek vždy vyjde nejlépe. Pro texty pak ofsetový nebo klasický knižní papír. Knihu je také možno nakombinovat s více papírů – uveďte do poznámky.

Přebal​

Používá se zejména pro V8. Pokud byste chtěli něco nápaditého – nechte si potisknout i vnitřní stranu, nejlépe nějakými interaktivními informacemi. Případně uvést do poznámky.

Potisk předsádky

Tedy vnitřní strany obálky, se používá zřídka, určitě bychom ho ale doporučili u dětských knížek. Jde jen u vazby V8, ostatní druhy vazeb nemají předsádku, u nich se tedy jedná o vnitřní stranu obálky.“

Stužka

Stužka pro vazbu V8 vám zdraží náklady cca o 1 Kč za kus. Udělejte čtenářům radost a stužku do každé vaší knížky přidejte.

Knihy s pevnou šitou vazbou (V4) a (V8)

Knihy vyrábíme s šitou vazbou do měkkých desek (V4), vhodnou pro méně náročné publikace jako jsou různé monografie či skripta. Tisk na křídovém papíru s pevnými deskami a vazbou šitou nití (V8) je vhodný pro náročné obrazové publikace i beletrii s předpokládanou dlouhou dobou životnosti.

Ať je vazba šitá nebo lepená, vždy zaručujeme vysokou kvalitu zhotovení a spokojenost zákazníka.

Příklad ceny: Kniha A4. Černobílý vnitřek na ofsetový papír 80 g/m2 + obálka na pevných deskách. 200 stran + obálka. Vazba šitá V8. Náklad 500 ks. Cena: 121 Kč bez DPH za kus.

V případě, že si s vyplněním některého pole v poptávkovém formuláři nejste jistí, zatrhněte zde možnost „nechám si poradit„. My vám při následující komunikaci pomůžeme s výběrem nejvíce vhodné varianty a zároveň pro vás připravíme více cenových kalkulací. S vyplněním formuláře vám také mohou pomoci následující odstavce: