Tisk a výroba brožur

Tiskneme už 30 let. Ověřte si odbornost Reprotisku osobně.

Pošlete nám nezávaznou poptávku:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>

Počet kusů

Jako všude i zde platí, že čím větší náklad, tím nižší jednotková cena. Pokud potřebujete jen pár kusů, zohledněte to při výběru typu vazby. V takovém případě doporučujeme kroužkovou nebo šitou vazbu. Určitě ne V4 a V8.

Formáty brožur

Formát je v podstatě libovolný. Pokud nechcete klasiku (A4, B5…), ale zároveň chcete využít co nejvíce místa v tiskárně, zaklikněte nechám si od vás poradit a my ideální velikost archu spočítáme za vás. Pokud poptáváte tisk na šířku, uveďte to vždy do poznámky – ceny se mohou lišit!

Doporučené druhy papíru

Papír pro obálku

Vybrali jsme za vás ty nejčastěji používané druhy papíru. Jsou to ty nejvyšší gramáže, se kterými bude brožura vypadat opravdu pěkně. Můžete si ale samozřejmě zvolit i nižší gramáže, v tom případě to uveďte do poznámky. Papír obálky může být také zcela shodný s vnitřkem, pro takový případ si vyberte možnost „bez obálky“.

Papír pro blok

Pro fotky, obrázky a propagační materiály je lepší křída. Naopak pro literaturu, skripta a další texty je vhodnější ofsetový papír. Můžete si samozřejmě zvolit i přímo nažloutlý knižní papír, tento výběr uveďte případně do poznámky.

Počet stran

Aby vám v brožuře nezbyly prázdné strany, měl by být počet stran pro vazbu V1 dělitelný 4, pro V2 a kroužkovou 2, pro V4 a V8 pak 8.

Jaký druh vazby

Vazba V1 bez šití drátem jsou pouze ohnuté stránky vložené do sebe. V1 vazba šitá drátem je brožura se dvěma drátěnými skobami uprostřed, bez oček. V2 je vazba s lepeným vnitřkem i obálkou. V4 vazba má šitý vnitřek a lepenou obálku a V8 má vše šité nití a pevný přebal. Kroužková vazba je ze všech asi nejsnazší na pochopení.

Brožury, časopisy a katalogy

Brožury, publikace, katalogy, sešity, pracovní sešity, skripta… Jak jim říkáte vy? My prostě brožura. Žádná jiná tiskovina nemá tolik využití jako právě ona. Brožury využijete u vás ve firmě, ve škole, na úřadě, jednoduše při téměř jakékoliv denní činnosti. Proto je dobré seznámit se s nimi blíže.

Brožura může být v podstatě libovolnou velikost, shodneme se ale asi na tom, že nejčastěji se setkáváme s formátem A4 a A5. Našimi oblíbenci jsou ale čtvercové formáty. Podle nás udělají největší parádu ve vašich prezentačních složkách stejně jako se budou vyjímat na stánku s vaší prezentací.

V případě, že si s vyplněním některého pole v poptávkovém formuláři nejste jistí, zatrhněte zde možnost „nechám si poradit“. My vám při následující komunikaci pomůžeme s výběrem nejvíce vhodné varianty a zároveň pro vás připravíme více cenových kalkulací. S vyplněním formuláře vám také mohou pomoci následující odstavce: