Tisk a výroba letáků

Tiskneme už 30 let. Ověřte si naši odbornost osobně.

Pošlete nám nezávaznou poptávku:

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>

Formát letáků

U skládané harmoniky je výchozí formát A4, u letáku DL (cca podlouhlá obálka) s jedním lomem pak 2xDL.

Druh papíru

Na plné čáře vítězí křída 135 g/m². Doporučujeme právě tu. Pokud se má na letáky psát či dokonce malovat (jsou určené dětem), zvolte ofsetový papír, na který se dá lehce psát a propiska se nerozpíjí. Gramáž stačí mezi 80 – 135 g/m². Vyšší gramáže doporučujeme u letáků s předpokládanou vyšší životností a u luxusnějšího zboží.

Skládání letáku

Připravujeme pro vás vizualizace skladu letáků, abyste měli všechny možnosti pohromadě. Prozatím se pokusíme vše vysvětlit slovy. 1 lom je ten nejjednodušší, znamená, že papír je ohnutý po své kratší nebo delší straně 1x. 2 lomy jsou pak dva ohyby po stejné délce. Asi nejznámější je A4 leták 2x lomený na DL, někdy nazývaný harmonikou nebo Z lomem. Pokud je leták lomený jednou po své délce a pak ještě 1x po šířce, hovoříme o 2 lomech do kříže.

Možností, jak poskládat leták, je několik, jejich terminologií se nemusíte trápit, my pro vás vždy vybereme to nejlepší řešení. Ale pro pořádek. Falcují se letáky do gramáže 170 – 200 g/m². Leták po vyjetí z falcovací linky zůstává složený. Rylování (v některých tiskárnách pak bigování) udělá v letáku rylku, díky níž se pak produkt lehce složí. Správně tedy tušíte, že k vám se dostane neposkládaný. Rylování se spíše než u letáků používá častěji u složek nebo například u spisových obalů pro soudy.

Povrchová úprava

Letáky jsou většinou produktem pro jedno použití, povrchovou úpravu tedy doporučujeme vynechat. Pro luxusnější vzhled je ale dobré lamino.

Klasické i skládané letáky

Myslíte si, že v Česku ještě existuje někdo, kdo nikdy v životě nedržel v ruce leták? Ani my. I proto je to nejčastěji poptávaný sortiment v tiskárnách. Tiskneme je v libovolném formátu do velikosti B3 (500 x 350 mm). Gramáž papíru od 70 g/m², výběr záleží na Vás, my nejčastěji doporučujeme křídový papír o gramáži 135 g/m², případně ofsetový 80 g/m². Letáky můžeme skládat na poloviny, na třetiny, harmoniku, jak si budete přát. Jsme vybaveni na vše.

V případě, že si s vyplněním některého pole v poptávkovém formuláři nejste jistí, zatrhněte zde možnost „nechám si poradit„. My vám při následující komunikaci pomůžeme s výběrem nejvíce vhodné varianty a zároveň pro vás připravíme více cenových kalkulací. S vyplněním formuláře vám také mohou pomoci následující odstavce: