Více o naší tiskárně

Tiskneme už od roku 1991. Ověřte si naši odbornost osobně.

Radka Kotinská - obchodní manažer - tiskárna | Reprotisk.cz

Radka Kotinská

obchodní manažer

Poradím Vám, jak zpracovat tisková data, pomohu vám s výběrem vhodných a oblíbených tiskových materiálů. Následně se postarám o hladký průběh celého procesu výroby a komunikace s Vámi. Budu vám k dispozici po celou dobu, od zpracování poptávky až po finální předání.

Jiří Kotinský - manažer výroby - tiskárna | Reprotisk.cz

Jiří Kotinský

manažer výroby

Vaše tisková data osobně zkontroluju a budu dohlížet na to, aby tisk Vaší zakázky probíhal podle našich přísných norem, byla tak zachována maximální barevná přesnost a kvalita. Postarám se také o ekonomické naplánování tisku. Nestane se tak, že zaplatíte víc, než by bylo nutné.

Rodinná tiskárna ze Šumperka

Naše rodina byla vždy vedena k poctivé práci, slušnému jednání a spolehlivosti. Dnes se na chodu firmy podílíme společně a kvality naší firmy stojí právě na těchto hodnotách. Od založení tiskárny v Šumperku uplynulo 30 let a pracuje v ní už třetí generace rodiny Kotinských. Najdete nás v Šumperku, ale úspěšně působíme po celé republice.

Po celou dobu zůstává hlavním krédem Reprotisku, že naše tiskárna je zároveň i vaše tiskárna. Jsme společností postavenou na referencích, za kterou stojí mnoho důkazů kvalitně odvedené práce, zásadně vždy v čas odevzdané. Nenajdete nás na billboardech ani v časopisech, ale i přesto tiskneme pro ministerstva, Transparency International, Národní muzeum, JAMU či třeba Woox. Přesvědčte se na stránce Reference nebo také v rubrice Reference, kde jsme pravidelně začali informovat o  zajímavých zakázkách a zákaznících.

Výrobní technologie

Náš ofsetový stroj s Certifikátem procesní kalibrace dle normy ISO 12647-2:2007 garantuje  kvalitu barevnosti. Kvalita tisku je tak na špičkové úrovni a zakázky jsou vyhotoveny v krátkých termínech.

Máme profesionální grafický software, vypracovanou tiskařskou technologii a tým schopných grafiků, takže čekáním na zapracování textů a kompletní zpracování vašich podkladů se u nás rozhodně nezdržíte. Vaše tisková data zdarma zkontrolujeme a okamžitě je nachystáme do tisku. Máme digitální i ofsetovou tiskárnu, vybereme Vám tedy takovou variantu, která pro Vás bude ekonomičtější.

Disponujeme potřebným knihařským vybavením. Zajistíme vše od vizitek, samolepek pro potravinářské využití, etiket s eurovýsekem, brožur a katalogů, kalendářů až po knihy. Ukázky naší práce jsou k vidění u jednotlivých tiskovin v sekci Tiskoviny, nebo také v nové rubrice Reference.

Naše tiskoviny se vyznačují vysokou kvalitou, které dosahujeme díky bohatým zkušenostem našich zaměstnanců a prací na profesionálních tiskařským strojích. Na službách, u kterých nedisponujeme potřebným zařízením, spolupracujeme s dlouhodobými a spolehlivými partnery.

Tiskli už i naši předci

Na fotografii z roku 1968 načerpává dědeček Jiří Kotinský nové zkušenosti na stáži v turnovské tiskárně Severografie, aby je přenesl do právě modernizované šumperské tiskárny.

Náš dědeček je původem z Poličky. Je vyučený sazeč a cesta do Šumperka vedla přes Libinu, kam si ho vzal s sebou tenkrát zkušenější kolega do nového tiskařského závodu.

Pak už následoval přesun do šumperských tiskáren, kde patřil mezi nejpečlivější zaměstnance.

V dobovém tisku se píše: „Nejvíc však pro zvládnutí vysoce náročné odborné práce znamenali vztah a láska k řemeslu, jak je den co den prokazovali takový pracanti jako Lubomír Zemánek nebo Jiří Kotinský.“ 

Po čase se k němu přidal i syn, náš Jiří a bylo tak jasno, že život naší rodiny se bude i nadále točit kolem polygrafie. I když tenkrát vedla k založení vlastní tiskařské firmy ještě dlouhá cesta.

Historie Reprotisku

Na začátku byla odvaha dvou lidí podobná té, kterou si po roce 1989 vyzkoušelo mnoho Čechů, Moravanů a Slováků – odvaha založit si podnik a začít pracovat na vlastní pěst. Slavomír Kučera a Jiří Kotinský spolu založili společnost Grafotyp s.r.o. v roce 1990. Po odlišném názoru na další rozvoj firmy se cesty dvou odvážných podnikatalů rozdělili a v Šumperku tak vzniká nová tiskárna – Reprotisk s.r.o. Nejprve jen jako DTP studio na sazbu a grafiku, poptávka klientů ale přiměla pana Kotinského pustit se i do samotného tisku. S manželkou Ilonou Kotinskou začínali s 1 PC, stolní tiskárnou a skenerem.

Prvním vyloženě tiskovým strojem byla malá jednobarvová tiskárna, uměla jen formát A4. Tisklo se pomalu, nepřesně a jednobarevně. Když měl být letáček dvoubarevný, musel papír projít tiskárnou dvakrát. Nebyly žádné značky, žádné nakladače, takže tiskárnu nezajímalo, že 1. barva je na papíru umístěna jinde než ta druhá. Netřeba dodávat, že zákazníci nebyli vždy úplně spokojeni, kvalita nebyla kdovíjak valná.

Po přestěhování do většího domu za poštou v roce 1992 pořídil Reprotisk stroj ve formátu B3, na kterém se vychytaly všechny mouchy, vyjma barevnosti. Tak po 5 letech přišel dvoubarvový (původní český nahradila nepřekonatelná německá kvalita, které se Reprotisk drží dodnes) a bylo na dvacet let vyhráno. Až v roce 2018 přišel čas na další změnu, to už v současných prostorách v centru města, takže tato investice se opravdu vyplatila. Aktuálně se v Reprotisku tiskne na stroji Heidelberg Speedmasteru 4-P.ma.

Kontaktujte nás
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Jak je chráníme >>